• Power On: The Story of Xbox

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Spirit Untamed

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • A Cop Movie

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • No, porque me enamoro

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • Tenet

    ★½

  • High Score

    ★★★½

  • Wizards: Tales of Arcadia

    ★★★★

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Mayor

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Star Wars Collection

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Cindy La Regia

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★