RSS feed for fernanda
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bombshell

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Seven Worlds, One Planet

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • We Die Young

  • Paddleton

    ★★★★½

  • I Am the Night

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Wounds

  • Untouchable

  • Late Night

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½