• Fear Street: 1666

    ½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Run

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Courier

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Military Wives

    ★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Booksmart

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Sisters Brothers

  • Boy Erased

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½