• The Adam Project

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Akhirat: A Love Story

  • Losmen Bu Broto

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Photocopier

    ★★★★★

  • Yuni

    ★★★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Islands of Faith

    ★★★★★

  • Minari

  • Happy Old Year

    ★★★★★

  • Imperfect

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Our Ladies

    ★★★★

  • Glorious Days

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Science of Fictions

    ★★★

  • Humba Dreams

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • My Stupid Boss 2

    ★★★

  • The Great Hack

    ★★★★★

  • American Factory

    ★★★★★

  • Newly Rich

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Aruna & Her Palate

    ★★★★

  • Ballad of Blood and Two White Buckets

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Memories of My Body

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Kulari Ke Pantai

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Capernaum

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Dunkirk Spirit: Behind the Making of the Movie

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Posesif

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Bad Genius

    ★★★★★

  • What the Health

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Icarus

    ★★★★

  • Emma'

    ★★★★★

  • Blue Jay

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Solo, Solitude

    ★★★★

  • Suicide Squad