Sort by
  • Solange

  • Camaco

  • Canção ao Longe

  • Between the Colony and the Stars

  • Life Lasts Two Days

  • Zephyrs

  • Triangle of Sadness

  • Aftersun

  • Solmatalua

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Raw Session

  • Eu Te Amo é no Sol

  • Sunday Morning

    ★★★½

  • Iceberg

  • Ingra!

  • Follow the Protocol

  • The Death of Lazarus

  • Bicho Azul

    ★★★

  • Mars One

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

  • Forrando a Vastidão

    ★★★★

  • Central de Memórias

  • Coração Sozinho

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

  • Parallel Mothers

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Memoria

  • Unlearning to Sleep

  • A Memória Sitiada da Noite

  • Titane

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★½

  • Four Roads

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Ataléia Street

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Kevin

    ★★★½

  • GODSPEED

    ★★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Crua

    ★★½

  • Headwaters

    ★★★

  • Vigília

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Notturno

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Vitória

    ★½

  • Tenet

    ★½

  • Temporal

    ★★★★

  • Movimento

    ★★★★½

  • Happy in the Gap

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★

  • 23 Minutos

    ★★★½

  • letter to a friend

    ★★★★★

  • To the End

  • The Social Dilemma

  • Air Conditioner

    ★★★★

  • 1917

    ★★½