• 3 from Hell

    ★★★★

  • Sertânia

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Circumplector

    ★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ½

  • State Funeral

    ½

  • The Moneychanger

    ★★½

  • About Endlessness

    ½

  • Martin Eden

  • The Laundromat

  • Joker

  • First Cow

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Saaho

    ★★½

  • It Chapter Two

  • Sapphire Crystal

  • Lore

    ★★½

  • Color-Blind

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Bird Island

    ★★½

  • On an Island

    ★★

  • The Giverny Document (Single Channel)

    ★★½

  • (tourism studies)

    ★★½

  • Krabi, 2562

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

  • Mittelmeer

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Danses Macabres, Skeletons, and Other Fantasies

    ★★★

  • Cemetery

    ★★½

  • The White Storm 2: Drug Lords

    ★★½

  • Solitude(s) : L'insomnie

  • Above the Rain

  • To the Ends of the Earth

    ★★★

  • Shaft

    ★★

  • 30th anniversaire of FIDMarseille

  • Men in Black: International

  • Too Old to Die Young

  • Domino

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

  • The Traitor

    ★★½

  • Oh Mercy

    ★½

  • The Halt

    ★★★★

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Tommaso

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ★½

  • A Hidden Life

  • The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Lux Æterna

  • The Whistlers

    ★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★½

  • Liberté

    ★★★

  • The Staggering Girl

  • Little Joe

    ★½

  • The Cordillera of Dreams

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★★

  • Blow It to Bits

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★

  • Les Misérables

  • Bacurau

  • The Dead Don't Die

    ½

  • Seven Years in May

    ★★

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Endless Night

    ★★★

  • Redoubt

    ★★★★★

  • Varda by Agnès