• Max Takes Back His Freedom

    ★★★

  • Max Sets the Style

    ★★★★

  • Max Is Convalescent

    ★★★

  • Max: Boxer By Love

    ★★★

  • Paparazzi

    ★★½

  • The First Echelon

    ★★★★

  • Bread for the Birds

  • The Man with White Gloves

    ★★★★

  • Le Chemineau

    ★★★

  • Summer of 85

    ½

  • It's Not Us

    ★★

  • Peninsula

  • L'Assommoir

    ★★★★

  • L'Arlésienne

    ★★★★

  • La femme du lutteur

    ★★★★

  • L'Âge du cœur

    ★★★

  • Drame passionnel

    ★★★

  • Aladdin and His Wonder Lamp

    ★★★★