Sort by
  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Enys Men

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★½

  • Tenet

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Sweet Thing

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Vigil

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Saint Frances

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Mr. Jones

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Quincy

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★