🌌 has logged 189 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★
Edit this entry  
01
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bingo: The King of the Mornings

Bingo: The King of the Mornings

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Movie of My Life

The Movie of My Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry