Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
They/Them

They/Them

2022
×
½
Edit this entry  
13
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Make Up

Make Up

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
The Binge

The Binge

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
½
Edit this entry  
18
Hesher

Hesher

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love and Other Disasters

Love and Other Disasters

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry