Sort by

mia has logged 113 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
Edit this entry  
23
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Edit this entry