Sort by

hiza has logged 42 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Quay

Quay

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Up

Up

2009
×
Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
04
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★
Read the review Edit this entry