Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
40 Years Young

40 Years Young

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
CODA

CODA

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
All Hail

All Hail

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drugstore

Drugstore

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Brother

The Lost Brother

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
En fuera de juego

En fuera de juego

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Quietude

The Quietude

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Buildings (A Crack in the Wall)

Dark Buildings (A Crack in the Wall)

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
4x4

4x4

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A House Without Curtains

A House Without Curtains

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Fang

The Family Fang

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Los corroboradores

Los corroboradores

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pacto de silencio

Pacto de silencio

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Judge

The Judge

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Patria

Patria

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
So Much Love to Give

So Much Love to Give

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's for Your Own Good

It's for Your Own Good

2017
×
Read the review Edit this entry