Sort by
  • The Watcher

    ★★★

  • Man on Pause

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

    ★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★

  • Loving Adults

    ★★

  • Look Both Ways

    ★★

  • Burning Days

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Anatomy of a Scandal

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Maid

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Save Ralph

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Stuck Apart

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Nomadland

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • Sisters-In-Law at War

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Comidark Films: In Between

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Two of Us

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Long Shot

    ★½

  • Us

    ★★

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Cam

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Persona

    ★★★★½

  • Annihilation

  • Searching

    ★★★½

  • Fifty Shades Freed

  • Arif V 216

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Justice League

    ★★

  • mother!

    ★★★

  • It

  • The Shape of Water

    ★½