Sort by

FhantomFilms has logged 224 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gary Gulman: The Great Depresh

Gary Gulman: The Great Depresh

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry