Sort by

fátima has logged 131 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Out Of The Clear Blue Sky

Out Of The Clear Blue Sky

2019
×
Edit this entry  
23
Guncrazy

Guncrazy

1992
×
★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Terrified

Terrified

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Believer

Believer

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
I Can Make You Love Me

I Can Make You Love Me

1993
×
★★½
Edit this entry  
30
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
30
Eye for an Eye

Eye for an Eye

1996
×
★★½
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Edit this entry  
26
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La princesa hippie

La princesa hippie

1969
×
Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Edit this entry  
14
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Edit this entry  
14
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
08
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Edit this entry  
06
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★½
Edit this entry  
04
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Hell High

Hell High

1989
×
★★
Edit this entry  
22
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★★
Edit this entry  
15
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Armed to the Teeth

Armed to the Teeth

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Los fenómenos del fútbol

Los fenómenos del fútbol

1964
×
Edit this entry  
23
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★½
Edit this entry