• The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Polar

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Time Freak

    ★★★½

  • Then Came You

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Justice League

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • iBoy

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★½

  • Suicide Squad

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • Cyberbully

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★★★

  • Who Am I

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★★

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • End of Watch

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Warrior

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★½

  • Thor

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Gran Torino

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • Rush Hour 3

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • The Aviator

    ★★★★½

  • Million Dollar Baby

    ★★★★★

  • Mystic River

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★½

  • Rush Hour 2

    ★★★★

  • Cast Away

    ★★★★★