Sort by

fiasc0 has logged 64 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Filth

Filth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pixels

Pixels

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man with the Iron Fists 2

The Man with the Iron Fists 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost River

Lost River

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Five

Top Five

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blind

Blind

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry