Sort by
  • The Northman

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Atrangi Re

    ★½

  • The King's Man

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★½

  • American Girl

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Robin Robin

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Attica

    ★★★★

  • Happening

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Lead Me Home

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Nona

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Vivo

    ★★

  • Mimi

    ★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

  • On My Mind

  • The Summit of the Gods

    ★★★

  • Sherni

    ★★★★

  • Jagame Thandhiram

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Queen of Basketball

  • In the Heights

    ★★★★

  • Three Songs for Benazir

  • The Little Prince(ss)

  • 22 vs. Earth

  • Audible

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Boogie

  • Coming 2 America

    ★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

  • Shangri-La

  • To All the Boys: Always and Forever

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★½

  • Nian

  • Together Together

    ★★★½

  • El Planeta

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Affairs of the Art

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • When We Were Bullies

    ½

  • Malcolm & Marie

  • What Would Sophia Loren Do?

  • Tribhanga

    ★★½

  • The White Tiger

    ★½

  • Burrow

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Education

    ★★★★½