• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Our Father

  • Senior Year

  • Along for the Ride

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Captive Audience: A Real American Horror Story

  • Never Better

  • Dancing on Glass

  • The Bubble

  • Seventeen: Power of Love

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

  • The Adam Project

    ★★★½

  • No Exit

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • AI Love You

  • Bubble

  • Death on the Nile

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Master

  • Fresh

    ★★★★

  • Sex Appeal

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Love is Color Blind

  • Mixtape

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Jonas Brothers Family Roast

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • Only You

  • tick, tick...BOOM!

  • Love Hard

  • Red Notice

  • Encanto

  • Hypnotic

  • Night Teeth

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Barbarians

  • Squid Game

  • Kate

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Malignant

  • Afterlife of the Party

  • He's All That

  • The Voyeurs

  • Candyman

  • A Faraway Land

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Kissing Booth 3

  • Sinkhole

  • Upcoming Summer

  • Vivo

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • My Amanda

  • A Classic Horror Story

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Where Is Anne Frank

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★½