Fiel has logged 123 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Upcoming Summer

Upcoming Summer

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
Edit this entry  
21
A Girl and A Guy

A Girl and A Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Walwal

Walwal

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Windstruck

Windstruck

2004
×
Edit this entry  
26
Kakera: A Piece of Our Life

Kakera: A Piece of Our Life

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Au Revoir Taipei

Au Revoir Taipei

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
In Fabric

In Fabric

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Kate

Kate

2021
×
Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
School of Rock

School of Rock

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
Login Trouble

Login Trouble

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
Edit this entry  
29
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I'm Drunk, I Love You

I'm Drunk, I Love You

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Riding the Breeze

Riding the Breeze

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
May 14th

May 14th

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
24
Tourism

Tourism

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rental

The Rental

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
A Faraway Land

A Faraway Land

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
It's a Summer Film!

It's a Summer Film!

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solstice

Solstice

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
07
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Seance

Seance

2021
×
Edit this entry  
07
Lavender

Lavender

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vivo

Vivo

2021
×
Edit this entry  
05
Miao Miao

Miao Miao

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Boy

The Boy

2016
×
Edit this entry  
04
Tig Notaro: Drawn

Tig Notaro: Drawn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry