• Fire Island

    ★★★★

  • Senior Year

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Under the Banner of Heaven

  • Turning Red

  • The Sky Is Everywhere

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Beanie Mania

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

  • Cyrano

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★

  • No Sudden Move

  • Chris Gethard: Half My Life

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Hubie Halloween

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

  • The Old Guard

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Surrogate

  • The Wrong Missy

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

  • The Last Dance

  • Tigertail

  • The Way Back

  • The Invisible Man

  • Horse Girl

  • Downhill

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Forty-Year-Old Version

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Miss Americana

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Uncle Frank

  • Little Women

    ★★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Queen & Slim

  • Mrs. Fletcher