Sort by

claire 👁️ has logged 41 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Let Me In

Let Me In

2010
×
Edit this entry  
30
Screw

Screw

1982
×
Edit this entry  
30
10/65: Self-Mutilation

10/65: Self-Mutilation

1965
×
Edit this entry  
29
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dangerous Encounters of the First Kind

Dangerous Encounters of the First Kind

1980
×
Edit this entry  
26
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
Edit this entry  
25
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
Edit this entry  
24
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Baskın

Baskın

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Baskin

Baskin

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Office

Office

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
Edit this entry  
17
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★
Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Moon

Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Them

Them

2006
×
★★
Edit this entry  
12
Rings

Rings

2017
×
Edit this entry  
12
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

2006
×
Edit this entry  
12
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Edit this entry