höddi has logged 20 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fracture

Fracture

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★★
Edit this entry  
25
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★½
Edit this entry  
15
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry