höddi has logged 30 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Edit this entry  
28
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Unknown

Unknown

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
Edit this entry  
03
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Edit this entry  
03
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry