Fietsband has logged 34 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Intermedium

Intermedium

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Waste

Waste

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lovers

The Lovers

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Becoming

Becoming

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tropicália

Tropicália

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Hometown in Heart

A Hometown in Heart

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fellini's Casanova

Fellini's Casanova

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gilsoddeum

Gilsoddeum

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kings of the Road

Kings of the Road

1976
×
★★★★
Edit this entry  
09
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry