• Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Terra Convexa

  • Batman Ninja

  • Boer Project: South Africa A reversed Apartheid?

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Blue Planet II

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • The Hidden History of Humanity

  • Smocaine 3

    ★½

  • Batman and Harley Quinn

    ★★★★★

  • God is Not a Real Estate Agent, Trump's Zionist Ball & Chain

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Blame!

    ★★★½

  • Generation Iron 2

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

    ★★½

  • Unacknowledged

    ★★★★

  • The Real Secrets Hidden in Antarctica... Revealed

    ★★½

  • At the End of the Cul-de-sac

    ★★

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★½

  • Life

    ★★½

  • Deadpool: No Good Deed

    ★★★

  • Prison Fighters: Five Rounds to Freedom

    ★★★★

  • Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

    ★★★

  • Fist Fight

    ★★★

  • Fittest on Earth: A Decade of Fitness

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★½

  • Justice League Dark

    ★★★½

  • Getaway Driver

    ★★

  • Hidden Figures

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Bad Santa 2

    ★★★

  • Lady Bloodfight

    ★★★★

  • True Memoirs of an International Assassin

    ★★

  • Planet Earth II

    ★★★★

  • Ares

    ★★

  • The Lost City of Z

    ★★½

  • Batman: Return of the Caped Crusaders

    ★★½

  • Better Watch Out

    ★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★

  • The Limehouse Golem

    ★½

  • The Perfect Weapon

  • Unchained: The Untold Story of Freestyle Motocross

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Deadly Pickup

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★★

  • Kickboxer: Vengeance

    ★★

  • A Dark Song

    ★★½

  • Troll Champion: The Charlie Zelenoff Story

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★

  • Serena

    ★★★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★½

  • Code of Honor

    ★★

  • The Irrational Fear of Nothing

    ★½

  • The Jungle Book

    ★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Fittest On Earth (The Story of the 2015 Reebok CrossFit Games)

    ★★★★★

  • First Contact: Lost Tribe of the Amazon

    ★★★

  • The Mermaid

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Finest Hours

    ★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★

  • Dirty Grandpa

    ★★