Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon

The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★½
Edit this entry  
08
Blue Planet II

Blue Planet II

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Still Smokin

Still Smokin

1983
×
★★½
Edit this entry  
03
Terra Convexa

Terra Convexa

2018
×
Edit this entry  
01
Things Are Tough All Over

Things Are Tough All Over

1982
×
★★★½
Edit this entry  
30
Shottas

Shottas

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mystery of the Cocaine Mummies

Mystery of the Cocaine Mummies

×
★★★½
Edit this entry  
20
Boer Project: South Africa A reversed Apartheid?

Boer Project: South Africa A reversed Apartheid?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
God is Not a Real Estate Agent, Trump's Zionist Ball & Chain

God is Not a Real Estate Agent, Trump's Zionist Ball & Chain

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Life

Life

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Looker

Looker

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Hot Time in the Old Town Tonight

A Hot Time in the Old Town Tonight

1930
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★½
Edit this entry  
15
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Alien from the Darkness

Alien from the Darkness

1997
×
★★½
Edit this entry  
13
Gozu

Gozu

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
11
One Hundred Epiphanies (Not Zeitgeist)

One Hundred Epiphanies (Not Zeitgeist)

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★
Edit this entry  
09
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Edit this entry  
04
Tchin-Chao, the Chinese Conjurer

Tchin-Chao, the Chinese Conjurer

1904
×
★★
Edit this entry  
03
Chainsaw Scumfuck

Chainsaw Scumfuck

1988
×
★½
Edit this entry  
02
Mr. Edison at Work in His Chemical Laboratory

Mr. Edison at Work in His Chemical Laboratory

1897
×
★★★½
Edit this entry  
02
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Series 7: The Contenders

Series 7: The Contenders

2001
×
Edit this entry  
28
Parasite Dolls

Parasite Dolls

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Magneeta

Magneeta

×
★★★★½
Edit this entry  
25
From Vegas to Macau

From Vegas to Macau

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Street of a Thousand Pleasures

Street of a Thousand Pleasures

1972
×
Edit this entry  
21
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
Edit this entry  
14
Heaven on Earth: The Rise and Fall of Socialism

Heaven on Earth: The Rise and Fall of Socialism

2005
×
★★½
Edit this entry  
10
Troll Champion: The Charlie Zelenoff Story

Troll Champion: The Charlie Zelenoff Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kickboxer: Vengeance

Kickboxer: Vengeance

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tokyo Zombie

Tokyo Zombie

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Cheech & Chong's Next Movie

Cheech & Chong's Next Movie

1980
×
★★★
Edit this entry  
02
Nice Dreams

Nice Dreams

1981
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Hidden History of Humanity

The Hidden History of Humanity

2017
×
Edit this entry  
30
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
29
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★½
Edit this entry