Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Adieu Paris

Adieu Paris

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vigil

Vigil

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Les Hautes Herbes

Les Hautes Herbes

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Madeleine Collins

Madeleine Collins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Go-Between

The Go-Between

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mali Twist

Mali Twist

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deception

Deception

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crooks in Clover

Crooks in Clover

1963
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Unsophisticated Lady

The Unsophisticated Lady

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
We

We

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zimov Hypothesis

Zimov Hypothesis

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Bloody Oranges

Bloody Oranges

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Timekeepers of Eternity

The Timekeepers of Eternity

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Magnetic Fields

Magnetic Fields

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Aline

Aline

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paris Frills

Paris Frills

1945
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Anaïs in Love

Anaïs in Love

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

1984
×
★★★
Edit this entry  
09
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
JFK Revisited: Through The Looking Glass

JFK Revisited: Through The Looking Glass

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Divide

The Divide

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Chiara

A Chiara

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
France

France

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry