Sort by

Liam has logged 237 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
Edit this entry  
28
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Let It Be

Let It Be

1970
×
Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Edit this entry  
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Help!

Help!

1965
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Come From Away

Come From Away

2021
×
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★½
Edit this entry