Sort by

Liam has logged 26 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Come From Away

Come From Away

2021
×
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
Read the review Edit this entry  
07
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Edit this entry