• Crimes of the Future

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Belle

    ★★

  • Red Rocket

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Crisis

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Happiest Season

    ★★★

  • Over the Moon

  • Hubie Halloween

    ★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • Hamilton

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Cats

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Beach Bum

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★