• The Kissing Booth 3

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★½

  • 2 Hearts

  • Fine China

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Si

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Waiting

  • Pankh

    ★★★★

  • Blue

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Matches

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Wake Up

    ★★

  • Date Nite

    ★★★

  • Model Citizen

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★

  • Falling Inn Love

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • Sanditon

    ★★★★

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★½