clarisse has logged 161 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
High Strung Free Dance

High Strung Free Dance

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Emma

Emma

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rio

Rio

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sanditon

Sanditon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Goddess of Spring

The Goddess of Spring

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
Read the review Edit this entry