andrei has logged 61 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Allegiant

Allegiant

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Perfect You

My Perfect You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry