ivan has logged 482 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hadestown

Hadestown

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Adrift

Adrift

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Born to Be Blue

Born to Be Blue

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Longest Ride

The Longest Ride

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miss Granny

Miss Granny

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Salt

Salt

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Love You... Are You Okay?

I Love You... Are You Okay?

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sid & Aya: Not a Love Story

Sid & Aya: Not a Love Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Starting Over Again

Starting Over Again

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Breakup Playlist

The Breakup Playlist

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry