• Enola Holmes

    Enola Holmes

    ★★★★½

    Tell me why Henry Cavill as Sherlock Holmes is so sexy to me?

  • The Huntsman: Winter's War

    The Huntsman: Winter's War

    ★★★½

    Chris Hemsworth sexy
    Jessica Chastain sexy
    Charlize Heron sexy
    Emily Blunt sexy

  • The Perks of Being a Wallflower

    The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

    Logan Lerman white boy of the century.

  • The Nice Guys

    The Nice Guys

    ★★★★★

    I wanna be in a bath tub while wearing a blue tuxedo too.

  • Snow White and the Huntsman

    Snow White and the Huntsman

    ★★★

    Kristen Stewart and Sam Claflin sexy.

  • Ready or Not

    Ready or Not

    ★★★★½

    I hope I can dream of Samara Weaving tonight.

  • Fight Club

    Fight Club

    ★★★★★

    Happy 21st Birthday to this cinematic masterpiece!

  • Hamilton

    Hamilton

    ★★★★★

    I will never get tired of Thayne Jasperson's voice in Farmer Refuted.

  • Dear Evan Hansen

    Dear Evan Hansen

    ★★★½

    The first act was good but I wasn't satisfied during the second act. Good soundtrack though. Very heartfelt and meaningful lyrics.

  • Hadestown

    Hadestown

    ★★★★½

    Hadestown drinking game where everytime Orpheus sings "la la la" you take a shot.

  • Adrift

    Adrift

    ★★

    I mean, if I'm also stranded in the middle of ocean I would hallucinate too that Sam Claflin is with me.

  • Pride & Prejudice

    Pride & Prejudice

    ★★★★

    THE SEXUAL TENSION DURING THEIR FIGHT IN THE RAIN IS IMMEASURABLE.