• Star Trek

    Star Trek

    ★★★★

    Two of my favorite Chrises are here. Wow.

  • Now You See Me 2

    Now You See Me 2

    ★★★

    It's okay. Not bad. (2)

  • Now You See Me

    Now You See Me

    ★★½

    It's okay. Not bad.

  • Revolutionary Road

    Revolutionary Road

    ★★★★½

    This is like Marriage Story but better.

  • Joker

    Joker

    ★★★★

    They didn't lie when they said this is not like any other DC movies.

  • Shazam!

    Shazam!

    ★★★

    A super fun movie. I love the cast too. One of my favorite DC films.

  • Shutter Island

    Shutter Island

    ★★★★½

    I definitely shuttered at the plotwist in the ending.

  • John Wick: Chapter 2

    John Wick: Chapter 2

    ★★★★

    Yes the stunts are amazing. PERIOD.

  • Snowpiercer

    Snowpiercer

    ★★★★½

    Interesting movie with interesting plot. Definitely one of my favorite Chris Evans film.

  • The Purge

    The Purge

    ★½

    The purgers really wanna kill the guy. I can really smell the racism.

  • Breakfast at Tiffany's

    Breakfast at Tiffany's

    ★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    NOT THE CAT GETTING ABANDONED IN THE MIDDLE OF RAINFALL

  • Baby Driver

    Baby Driver

    ★★★★★

    I love every single detail in this movie. Looking forward for the sequel.