ivan has written 10 reviews for films rated ½ .

  • 365 Days

    365 Days

    ½

    When I find myself in times of trouble, brother Massimo Toricelli comes to me, speaking words of wisdom: Are you lost, baby gorl?

  • After

    After

    ½

    Yes, I'm having a cringe-binge.

  • Midnight Sun

    Midnight Sun

    ½

    The way Me and Earl and the Dying Girl ate this movie up.

  • Dirty Grandpa

    Dirty Grandpa

    ½

    Nope. This movie is so offensive in every aspect. The dirty jokes are fine by me but when they started to make racist, homophobic and sexist jokes, that's where they crossed the line.

    Not funny. Didn't laugh.

    What a waste of big cast.

  • The Kissing Booth 2

    The Kissing Booth 2

    ½

    The audacity of Netflix to release this movie the same day as the release of Taylor Swift's new album Folklore. Why did I even bother watching this god awful film?

  • Gandarrapiddo!: The Revenger Squad

    Gandarrapiddo!: The Revenger Squad

    ½

    Why are they even trying

  • Smosh: The Movie

    Smosh: The Movie

    ½

    This movie is so bad not gonna lie. But I still love Smosh though.

  • That Awkward Moment

    That Awkward Moment

    ½

    I actually don't know how I finished this movie.

  • Extinction

    Extinction

    ½

    They basically ruined an interesting concept

  • Geostorm

    Geostorm

    ½

    I've seen better. But I don't hate it though.