• The Northman

    ★★

  • Deep Water

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Between Two Dawns

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Hey There!

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Passing

    ★★½

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Stuck Apart

    ★½

  • Burrow

  • Leyla Everlasting

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Two Types of People

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Ghosts

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Invisible Man

    ★★

  • Undine

    ★★★

  • Wuhan: The Long Night

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • My Sister

  • Steppe

    ½

  • Love, Spells and All That

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Witch Trilogy 13+