Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Edit this entry  
10
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Edit this entry  
13
Hungry Hearts

Hungry Hearts

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Deep Water

Deep Water

2022
×
½
Edit this entry  
25
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Journey from Greece

Journey from Greece

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Funny Games

Funny Games

1997
×
Edit this entry  
08
Stone

Stone

2019
×
Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Benedetta

Benedetta

2021
×
Edit this entry  
15
Two Types of People

Two Types of People

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Between Two Dawns

Between Two Dawns

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Fractured

Fractured

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Let's Sin

Let's Sin

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
The Shack

The Shack

2017
×
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★½
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Caché

Caché

2005
×
Edit this entry  
22
Love, Spells and All That

Love, Spells and All That

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry