• Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • No Man of God

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • Someone Great

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★½

  • Shame

    ★★★

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★★½

  • One Day

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Gone Baby Gone

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Secret Window

    ★★★½

  • Before Sunset

    ★★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★

  • One Hour Photo

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Jackie Brown

  • Perfect Blue

    ★★★★

  • Fear

    ★★★½

  • Heat

    ★★★★½

  • Se7en

    ★★★★★

  • La Haine

    ★★★½

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Reality Bites

    ★★★★