Sort by

Filipe has logged 72 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Liberty

Lady Liberty

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
BU・SU

BU・SU

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sadie McKee

Sadie McKee

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smilin' Through

Smilin' Through

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Housewife

Housewife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Casanova '70

Casanova '70

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luz

Luz

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bloodline

Bloodline

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Manhunt

Manhunt

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Diane

Diane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dear Michele

Dear Michele

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Four Frightened People

Four Frightened People

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wine War

Wine War

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Alice Adams

Alice Adams

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Copacabana Palace

Copacabana Palace

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Depraved

Depraved

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pastor Cláudio

Pastor Cláudio

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kiss the Girls and Make Them Die

Kiss the Girls and Make Them Die

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anna

Anna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Challenge the Devil

Challenge the Devil

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Double Agents

Double Agents

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blancheville Monster

The Blancheville Monster

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ghost

The Ghost

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Children Are Watching Us

The Children Are Watching Us

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Intimidade Entre Estranhos

Intimidade Entre Estranhos

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
He Was Her Man

He Was Her Man

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Leto

Leto

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hypnosis

Hypnosis

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Horrible Dr. Hichcock

The Horrible Dr. Hichcock

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Friends Act II

My Friends Act II

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf in a Girls' Dormitory

Werewolf in a Girls' Dormitory

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Slight Case of Murder

A Slight Case of Murder

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Assassin

The Assassin

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Auto de Resistência

Auto de Resistência

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry