Sort by

Filipe has logged 81 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Isabella

Isabella

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ana

Ana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Notturno

Notturno

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fanny Lye Deliver'd

Fanny Lye Deliver'd

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moral Order

Moral Order

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Um Dia com Jerusa

Um Dia com Jerusa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Little Sister

My Little Sister

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
17 Blocks

17 Blocks

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
#eagoraoque

#eagoraoque

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mulher Oceano

Mulher Oceano

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Pleasure, Comrades!

A Pleasure, Comrades!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Swimming Out Till the Sea Turns Blue

Swimming Out Till the Sea Turns Blue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spring Blossom

Spring Blossom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glauber, Claro

Glauber, Claro

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Summertime

Summertime

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miss Marx

Miss Marx

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Trouble With Nature

The Trouble With Nature

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Siberia

Siberia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wizard and the Sheriff

The Wizard and the Sheriff

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
War

War

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Book of Delights

The Book of Delights

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Moon Tide

Red Moon Tide

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Exit of the Trains

The Exit of the Trains

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Verlust

Verlust

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shine Your Eyes

Shine Your Eyes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Viagem ao Fim do Mundo

Viagem ao Fim do Mundo

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memory House

Memory House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Son Of...

The Son Of...

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trap

The Trap

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Van Gogh

Van Gogh

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Days

Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Race Antenna

Race Antenna

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Sun of Satan

Under the Sun of Satan

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amazon Mirror

Amazon Mirror

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Uppercase Print

Uppercase Print

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chico Rei

Chico Rei

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Police

Police

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fakir

Fakir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Of Gods and the Undead

Of Gods and the Undead

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry