Sort by

marie has logged 21 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
Edit this entry  
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Zero Day

Zero Day

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry