RSS feed for José
  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★½

  • Playdate with Destiny

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • Float

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • What's My Name | Muhammad Ali

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Alien: Ore

    ★★★½

  • Alien: Specimen

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★½

  • Alien: Night Shift

    ★★★

  • Alien: Harvest

    ★★★★

  • Alien: Alone

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★½