• The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • I Want You Back

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Mad God

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • 8:46

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★