Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★½
Edit this entry  
07
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Savages

The Savages

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
17
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Suburban Sasquatch

Suburban Sasquatch

2004
×
½
Edit this entry  
10
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Crash

Crash

1996
×
Edit this entry  
06
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Visioneers

Visioneers

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry