RSS feed for DannyOMovieGuy

DannyOMovieGuy has logged 17 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★½
Edit this entry  
27
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★½
Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Everest

Everest

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
A Civil Action

A Civil Action

1998
×
★★½
Edit this entry  
07
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★½
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Edit this entry