RSS feed for DannyOMovieGuy

DannyOMovieGuy has logged 17 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool: No Good Deed

Deadpool: No Good Deed

2017
×
Edit this entry  
04
Deadpool: No Good Deed

Deadpool: No Good Deed

2017
×
Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry